MERHABALAR SAYIN TAVLA KULLANICIMIZ ;

Tavla mazisi çok eski bir oyundur. Bu sayfada dünyanın ilk oyunlarından biri olan tavla hakkında gerçek bilgiler bulabilir ve oyunun mazisini öğrenebilirsiniz. Bu kadar eski bir oyuna yeni başlıyorsanız daha öğreneceğiniz çok şey var demektir. Ama üzülmenize gerek yok, çünkü tavla kuralları basit bir oyundur. Oyuna başlamak için zaman harcamanıza gerek yoktur. Ayrıca oyun kurallarını ve nasıl oynamaya başlayabileceğinizi de buradan öğreneceksiniz. Unutulmamalıdır ki, tavla en iyi bol pratik yaparak öğrenilir. Ne kadar farklı kişiyle oynarsanız o kadar iyi öğrenirsiniz bu oyunu. İnternet üzerinden tavla oynamak sizlere avantaj sağlayacaktır. Ayrıca sitemizden okuyabileceğiniz tavla yazılımı, içerisinde tavla tarihi ve nice Tavla bilgileri sayfalarimiz sizlerin sunumunda. Zarlara göre yapmanız gereken en iyi hamleler sizlere öğretiliyor. Tavla oyunu ücretsiz olarak bilgisayarınıza yuklemeden sadece java indirerek oynayabilirsiniz Www.EkolayTavla.Com sitemizden.

Beyler kızlarla tavla oynarken dikkat edin....

Tavla sıradan bir oyun değildir, oynarken eğlenmek, eğlendirmek.

Rakibi kızdırmak ve tavlayı dostça kapatmak, bu oyundan çok fazla keyif almamızı sağlar. .

Benzer öğeler

__________//6 Yorum
 • Ekolay Tavla-ÖmeR- Ocak 30, 2018

  EkolayTavla.blog.com web sitesi olarak sizlere elimizden geldiğince, tavla oyununun eğlenceli yönlerini göstermeye çalışıyoruz. Bu yazımızda sizlere, tavla oyununda rakibinizi kızdırmak ve psikolojisini bozmak için en bilindik tüyoları vereceğiz. Aşağıda maddeler halinde sıraladığımız bu sözler, yerinde ve zamanında kullanılırsa rakibi kızdırmanız ve oyundan daha çok keyif almanız için birebirdir. Tavla sıradan bir oyun değildir, oynarken eğlenmek, eğlendirmek. Rakibi kızdırmak ve tavlayı dostça kapatmak, bu oyundan çok fazla keyif almamızı sağlar. Yalnız şimdiden uyaralım! Aşağıdaki sözleri bayan arkadaşlarımızla tavla oynarken kullanmayacaksınız. Bu sözler yalnız erkek erkeğe oynanılan tavla müsabakalarında geçerlidir.

 • Ekolay Tavla-Dj^KiD- Ocak 30, 2018


  Gelin en bilindiğinden başlayalım sıralamaya;
  • Rakibinizi yendiyseniz, tavlayı koltuğunun altına sıkıştırarak yüksek sesle; Hadi öğren de gel
  • Rakibinizi iki mars, bir düz oyun ile yendiğinizde; iki marsla bir oyun, bilmeyene koyun
  • Rakip 6 attı ve oynayacağı pul açık veriyorsa; Oyna da altını görelim
  • Rakibinizin pulunu kırıp eline vererek; Al pardesüne düğme yaparsın
  • Rakibiniz pullarını hep aynı kapıda topluyorsa; Sen bırak bu işi, minare ustası ol
  • İki kez üst üste mars ettiğiniz rakibinize; Bu yıl nasa en iyi astronot olarak seni seçecek be ağabeycim bu ne hal
  • Kendi oyun tahtanızdaki tüm kapılar kapalıysa ve siz rakibinizin pulunu kırdıysanız; Eşşek cennetine hoş geldin
  • Tüm kapılarınız kapalıysa ve rakibinizin elinde kırığı varsa; Sen niye oynamıyorsun?
  • Tavlada üstün durumdayken;Arkadaşım bunu bilmiyorsan, kız tavlası oynayalım?
  • İlk zarı 6-5 attıysanız; Kaçanın anası ağlamazmış
  • Eğer rakibinizin 3 pulunu kırmayı başarırsanız; Sabah, öğren, akşam aç karna birer tane at bir şeyciğin kalmaz oğlum
  • Zarı dışarıya atan rakibe; Çarşaf sereyim ister misin?
  • Bütün kapılarınız kapalı ve rakibi kırdınız; Bundan sonra bu yolda teksin evladım
  • Rakibiniz yavaş oynuyorsa; Kardeşim kural koyalım, bir saatten fazla düşünmek olmasın
  • İçerideki 6. kapınızı da kapatıp, rakibinizin elinde hala kırık pulu varsa; Hadi yavrum senin mektepler tatil, sen bi gez de gel
 • Ekolay Tavla-ByN_KiD- Ocak 30, 2018

  Tavla oynarken, rakibinizi kızdırın ama üzmeyin. Eğlenin ama eğlendirmeyi unutmayın!

 • Ekolay Tavla-Dj^KiD- Ocak 30, 2018

  Biliyoruz kızlarla tavla oynamak gercekten sıkıcıdır. Çoğu erkek için adeta bitmek bilmeyen bir zulümdür. Ama hayatta nelere katlandığınızı, tahammül ettiğinizi bir düşünün ve aşağıda sizler için hazırladığımız 10 maddeyi dikkatlice okuyun. Uygulamaya hemen başlarsanız, çok kısa zaman da mükafatlarını alacaksınız.

  1 )Sakin ol, karşı tarafa hırsını belli etme. Unutma ki karşındaki bir bayan senin kahvehane arkadaşın değil!  2 ) Parmaklarıyla bir, iki şeklinde sayarak oynamasına asla laf etme. Sıradan bir şeymiş gibi davran. Kızların en gıcık olduğu lafların başında bu gelir!


  3 ) Pullarını kırıp al bunlar senin diyerek avucuna sıkıştırma gafletin de sakın bulunma!


  4 ) Eğer “Ben tavla oynamayı bilmiyorum bana da öğretebilir misin?” diyen bir kız arkadaşın varsa; yapacak bir şeyin yok “tabi severek” de. Ve tüm zulmüne katlan. Geri dönüşü kesin ve kesin olacaktır!


  5 ) Kız arkadaşınızın tavla tahtasına pullarınız dizme işlemi yaklaşık olarak 1-2 dakika sürecektir. Sakın sinirlenme ve çok eğleniyormuş gibi görün!


  6 ) Eğer bir bayanla tavla oynuyorsan, attığı zarların %50’si dışarı gidecektir ve bunların hepsini de masa altlarından sen toplayacaksın! Klasik bir tavla deyimi olan “çarşaf vereyim istersen” kelimesini kullanmaya kalkma, başını öne ey ve zarları toplamaya devam et.


  7 ) Tavla bilen kızların %80 i kaçak oyundan başka oyun bilmezler. Sakın heyelana gelip de “sen de karı gibi kaçıyorsun” deme! Bitersin… Karşındakinin bir bayan olduğunu unutma ve onu gururlandırmaya çalış. “Sen beklediğimden de iyi oynuyorsun, normalde kızlar bu kadar iyi oynamaz” sözünü kullan. Bu söz sana her zaman sana artı puan kazandıracaktır.


  8 ) Karşınız da ki bayanın %90 acemi olması ihtimalini düşünürsek, acemi şansı diye tabir ettiğimiz şans ona da vuracaktır. Sakın ola “Sen de ki de acemi şansı ha!” deme. Aksine “Sende de ne bilek varmış be canım” sözünü tercih et. Bu sana sıcak bir ortam yaratmanı sağlayacaktır!


  9 ) Yanında ki bayan ola ki 6 atar ve oynayacağı 6 açık vermesine neden oluyorsa ve sen kendini tutamayıp “oyna da altını görelim dersen” , üzgünüz seni biz bile kurtaramayız artık, olay mahallini terk et :D


  10) Ve son madde, yeni oynadığın bir kız arkadaşınız ASLA TAVLA DA YENME…!

 • Ekolay Tavla-ByN_KiD- Ocak 30, 2018

  Erkekler için bayanlar çözümlenemez gibi gözükseler de, genelde hepsinin olaylara bakışları ve alacakları tepkiler üç aşağıya beş yukarıya aynıdır. Yukarıda ki maddeleri sinirlerinize hakim olup ta, uygulayabilirseniz şayet; çok yakın sürede mükafatınızı alacağınızdan emin olun. Basit bir tavla oyunu gibi gözüken bu oyunu yukarıdaki 10 maddeyi uygulayarak oynarsanız. Tavla oyununu, “Kız Tavlama Sanatına” bile çevirebilirsiniz. Aksi durumda kızların erkeklere göre daha şeytan olduklarını ve yapacaklarının sınırı olmadığını aklınızdan sakın çıkarmayın… !

 • Ekolay Tavla-KaDeR- Ocak 30, 2018

  NEDEN TAVLADA ŞANSIMI ASLA ŞİKAYET ETMEM ?

  1-Çok kabaca : Bu oyunu sadece senin yenme ihitmali seçeneğini gösterir.Çünkü kazananın çok şanslı olduğunu ve beceriksiz olduğunu gösterir.Kesinlikle çok aşağılıyıcı bir tarz olur.

  2-Hiç kimse umursamaz : Size kimse hak Vermez.Çünkü herkes kendi kötü zarlarını söyler;hiçbir oyuncu iyi zarlarından bahsetmez.

  3-Şanssız olduğun genelde doğru değildir : Herkes aynı zarı yuvarlar.Sen daha fazla şanssız zar yuvarladığını düşünüyorsan muhtemelen kötü oynuyorsundur ve bunu kabul etmiyorsundur.Çünkü oynadığın kötü oyun,gelen bütün zarlar ile dahada kötüye gidiyordur.Bu;internetteki tavla serverlarındada zarlardan şikayetçi olmakla aynı şeydir.Hiç bir zar atma makinesi oyunun konumunu ve sıranın kimde olduğunu bilemez.Zarlar tamamiyle rastgeledir.Yuvarlanan zarlar tamamiyle akılsız ve yalındır.İstatistiğin doğası gereği deste şeklinde çiftler alabilirsiniz yada 2 dolu haneye 5 kere gele yuvarlayabilirsiniz.

  4-Kötü zarlara konsantre olursan,daha kötü oynayacaksındır : Aklını ve enerjini yanlış yerlerde odaklamış olursun.En iyi hamle hangisi ? yerine nasıl bu kadar şanssız olduğunu yada nasıl daha iyi zara sahip olabilirim diye düşünürsün.Ve kötü şansını düşünmeye başlarsan küstahca ve kızgınlıkla yanlış oynayabilirsin.Bunu rakibin gözü önünde yapmanız ona bir joker verecektir.Ne zaman zarları tahmin etmeye başlarsan o zaman kötü oynamaya başlayacaksındır.

  5-Şikayet etmek oyunun zevkini bitirir : Oyunu kazansan bile sahip olduğun zarları kötü şans olarak nitelendirirsen,oyundan hiçbir zevk alamazsın.

Yorum Bırak
Yorum Ekle